facebook
שלום אורח   |    התחבר    |    רוכב/ת חדש/ה    |    התנתק

שם הטיול:סובב נטור צופה כנרת
תאריך הטיול:21/02/2020
יום: שישי
שעת מפגש: 06:00
סוג הטיול:הרים רגיל
הדבוקה: רק חברי קבוצה/קבוצות אלו יוכלו להצטרף לטיול.
אזורחרמון גולן ואצבע הגליל
אורך המסלול: 46 קילומטרים
מעגלי: לא
הערכת זמן:5 שעות רכיבה
מספר רוכבים מקסימלי: 16    {משתתפים 18} ההרשמה סגורה
קושי פיזי: בינוני
קושי טכני: בינוני
מקום המפגש:עינת 06:00 אלונים 7:00 צמח 08:00
כיצד להגיע:

טיול אופניים בדרום רמת הגולן

הטיול מותנה במזג האויר !!!!

טיול אופניים חוצה דרום  גולן ממזרח למערב .הטיול מתחיל בישוב נטור ומסתיים בצמח  46 קמ של נופים עוצרי נשימה ו1000 מטר ירידות 300 מטר טיפוס .

לוגיסטיקה

 1. מיניבוס + עגלה  עם מעינת אלונים וצמח 
 2. נסיעה לנטור  
 3. חזרה באופניים לצמח   

יש הרבה נקודות עניין בטיול הזה

 • שביל האופניים סובב נטור 
 • שמורת נחל אל על
 • תצפיות נוף 
 • מצפה השלום 
 • ירידה בשביל צופה כנרת
 • סוסיתא 
 •  סיום צמח 
 •  
 • לוח הזמנים

עינת 06:00

אלונים 07:00

מפגש 08:00   צמח ארומה קפה ומאפה 

 נסיעה לנטור   8:30 

הגעה לנטור  09:15 

 תחילת רכיבה  09:15

 סיום רכיבה      13:30

 

 

הבהרה:

רוכב המצטרף לטיול מצהיר כי הינו רוכב מנוסה ברכיבת שטח, מכיר את סוג המסלול של טיול זה, רכב בעבר במסלולים באותה דרגת קושי למסלול טיול זה, מודע לסיכונים הכרוכים ברכיבת אופניים בכלל וברכיבת שטח בפרט, ודואג לכך שבעת הרכיבה הוא יהיה במצב גופני המאפשר רכיבה, מצויד בכל הציוד הנדרש, כשהציוד והאופניים במצב תקין. כל רוכב המצטרף לטיול עושה זאת על אחריותו הבלעדית, כשהוא מודע לכל הסיכונים אליהם הוא חושף את עצמו בהצטרפו לטיול, ולא מסתמך עלי בכל אופן שהוא בכל הנוגע לרכיבה בטיול. לא תהיה לי כל אחריות כלפי אף רוכב אחר לכל נזק אם חלילה יגרם לו בטיול, בגוף או ברכוש, ואין לראות בניסיוני או במקצועיותי ברכיבת אופניים כמטילים עלי אחריות כלשהי קפטן אבי מור 
 

     

 

 

 

  

 

 

פרטים נוספים:

הסבר על נקוודות עניין

נטור

מושב נטור הינו מושב בדרום רמת הגולן אשר היה ידוע במשך שנים כקיבוץ. ואכן, נטור היה בעבר קיבוץ אשר השתייך לתנועת הקיבוץ הארצי. עם זאת, בינואר 2008, הוחלט להפוך את נטור למושב. המושב נמצא קרוב לנחל סמך ולמושב רמת מגשימים. הוא מרוחק כעשרה ק"מ בלבד מהכנרת והנוף אשר נשקף ממנו הינו נוף עוצר נשימה. נטור הוקם במקום בו היה קיים בעבר יישוב יהודי קדום. בסמוך למושב התגלה בית כנסת עתיק מתקופת המשנה אשר נחשב לאחד מהחשובים והמפוארים שנמצאו בארץ ישראל. הקהילה במושב נטור הינה ברובה קהילה חילונית וליברלית. האוכלוסייה במקום נחשבת לאוכלוסייה חזקה והדבר משפיע על מערכת החינוך ועל אופי המושב. תושבי נטור יודעים היטב כיצד לסייע זה לזה וכיצד לקיים חיי קהילה אינטימיים ומשפחתיים כאחד. לאחרונה, הצטרפו למושב משפחות המשתייכות למגזר הדתי-לאומי. אי לכך, נוצרה במושב מעין רב-תרבותיות. חשוב להדגיש כי קיימת תחושה של ערבות הדדית בין החילונים הוותיקים לדתיים החדשים

 בית הכנסת אום אל קנטיר

אום אל קנטיר, ידוע בשמו העברי קשתות רחבעם (ע``ש רחבעם זאבי). האתר מצוי בדרום-מערב רמת הגולן, מעל ואדי סמק, למרגלות קיבוץ נטור. גולת הכותרת של המקום הוא בית הכנסת העתיק והמרשים ששוחזר לא מזמן.                              הכפר אום אל -קנטיר, שבו נמצא בית הכנסת העתיק, הוא כפר יהודי מתקופת המשנה והתלמוד. מקור שמו של הכפר הוא בשלוש הקשתות המונומנטליות הניצבות סמוך למעיין השוכן בתחומו. לפי השערת החוקרים, מכלול המעיין נבנה כמקדש רומי לפני ייסוד הכפר היהודי במקום, ומי המעיין והבריכות הסמוכות לו שימשו לתעשיית הלבנת הפשתן ביממי הכפר היהודי. שרידי הכפר התגלו לראשונה בסוף המאה ה -11 על ידי המהנדס גוטליב שומכר והדיפלומט סר לורנס אוליפנט שסיירו בגולן וחיפשו אחר תחנות חלופיות למסילת הרכבת שתחבר בין חיפה לדמשק. גולת הכותרת באום אל -קנטיר היא בית הכנסת העתיק שנבנה, ככל הנראה, במאה החמישית לספירה. זהו אחד מבתי הכנסת היפים והמפוארים שנחשפו בארץ, והיחיד שבו נשתמרה במלואה בימת ארון הקודש )היכלית( המתנשאת לגובה של כ -6 מטרים. בחפירות שנערכו במקום בשנים האחרונות נחשפו גם כתובת בארמית, שני עמודים מעוטרים שעליהם תבליט של מנורת שבעת הקנים, שופר וארבעת המינים ועוד. מתפארתו ומגודלו של בית הכנסת )כ -10 מטר רוחבו, כ -18 מטר אורכו, וכ -12 מטר גובהו( אפשר ללמוד על עושרם של התושבים שהתגוררו בכפר ועל כך שבית הכנסת שימש כמרכז הרוחני של הקהילה שחיה במקום. בשנת 951 לספירה חרב הכפר ברעידת אדמה, וכדי להתגבר על עיי האבנים והחורבות שבמקום השתמשו החוקרים והחופרים בטכנולוגיות מתקדמות על מנת לחשוף את המבנים. מטרת השחזור היא להשמיש את המקום ולהפוך אותו לבית כנסת הפעיל העתיק בעולם.

קצר ברדוויל

מיתחם מבוצר קדום בקצה שלוחה מצוקית בדרום הגולן, כ-1.5 ק"מ מצפון-מזרח למושב אלי עד. האתר ידוע גם בכינויו מיתחם ג`ידיא, על שם הכפר ג`ידיא ששכן מצפון לו. מהחרסים שנמצאו במיתחם עולה, כי הוקם בתקופת הברונזה הקדומה והוא נמנה עם ערי הענק שהוקמו באותה תקופה באזורים ההרריים של המזרח התיכון. למיתחם צורת משולש שקודקודו בדרום, צלעותיו הם מצוקי הבזלת היורדים מן השלוחה מזרחה ומערבה, ובסיסו בצפון הוא חומה גדולה של אבני בזלת. אורכה של החומה 120 מ`, רוחבה 30 מ` ושרידיה מגיעים לגובה של כ-8 מ`. החומה אינה קיר אחד, אלא מערכת של חדרים עגולים וסגלגלים המחוברים זה לזה ומתוחמים בקירות עבים. מצפון לחומה ניכרים סימני חפיר.

שמורת נחל אל על

שמורה משתרעת סביב נחל אל-על, אחד הדרומיים בנחלי הגולן, הנקרא כיום על שם כפר סורי עזוב ששכן מדרום לנחל, וכנראה משמר בשמו שם יישוב קדום (השם מזכיר את השם "אלעלה" הנזכר בתנ"ך כיישוב בנחלת ראובן בארץ מואב שמו הערבי של הנחל - ואדי דופילה - מציין את שפע ההרדופים הפורחים לאורך הנחל הזורם כל השנה, יחד עם צמחי מים אחרים - עבקנה שכיח, פטל קדוש, שיח-אברהם ועצי ערבה. כמו כן ניתן לפגוש כאן ורד צידוני.  השמורה כוללת שני מפליםהמפל השחור, היורד בסלעי בזלת, בגובה 9 מ`, והמפל הלבן, המתחתר בסלעי גיר לבנים, בגובה 14 מ`. למרגלות המפלים נמצאות בריכות מים מרשימות באפיק הנחל. למרגלות מושב אלי-עד, יורד לנחל יובל קטן ובו מפל נוסף בגובה כ- 20 מ`, הזורם רק בעונת הגשמים. למרגלות המפלים ובאפיק הנחל נמצאות בריכות מים מרשימות, המוקפות בעצים ובצמחייה. בנוף הנחל בולטים שרידי בוסתנים של הכפרים הסוריים הנטושים אל-על וג`ידיא - בעיקר כרמי זיתים, אך גם רימונים, צבריםשקדים ועוד. במדרונות צומחת בתה עשבונית, בה גדלים בין היתר קיפודן, כלך מצוי וחלבלוב  מגובש. בתפר בין שכבות הבזלת והגיר, בחלק העליון של המדרונות, נובעים מספר מעיינות קטנים, בקרבתם גדלה צמחיית מים - קנה מצוי, פטל קדושהרדוף הנחלים ושרכי שבטבט ענף.

בראש המדרונות נמצאים שרידי אמת מים מפותלת, שהובילה בתקופה ההלניסטית את מי נחל אל-על לעיר סוסיתה, מהלך 25 קילומטרים (בפיתולים רבים).

בחלקה המערבי של השמורה, פונה נחל אל-על בזווית של 90 מעלות לצפון מערב. באזור זה, נמצאים בגדה הצפונית של הנחל, בקצה השלוחה המתנשאת מעל לנחל אל-על ונחל סמך, שרידי יישוב קדום (מתחם ג`ידיא), מתקופת הברונזה הקדומה (לפני כ- 5000 שנה), המוקפים בחומת אבן גדולה, באורך 120 מ`, רוחב 30 מ` וגובה 8 מ` (המכונה "קצר ברדוויל.

 

 

.

הטיול נפתח על ידי: bikemor      בתאריך: 20/02/2020
קישור חיצוני לטיול: לא נבחר טיול
טיול מאתר זה: לא נבחר טיול מאתר זה
מפה/מסמך טיול שהוטען:

משתתפים:
כינויעירהערהע.ר.GPSמפותמחפש טרמפרופאתיקוןמובילנשקקשר
bikemor
14/01/2020
מודיעין
Zevik
14/01/2020
שוהם
טלי
15/01/2020
ראשון לציון זקוקה לטרמפ
איתמר קר
15/01/2020
קרית אונו
מוניצה
15/01/2020
כפר סבא
מיקי ב_צ
17/01/2020
גני תקוה
אבי כהן
20/01/2020
ראשון לציון
bonbon
24/01/2020
תל אביב
הגולש
25/01/2020
גבעת עדה
ג׳ק
28/01/2020
פתח-תקוה
efy
29/01/2020
אשדוד
רוני - ד
30/01/2020
כפר יונה
יעלי
04/02/2020
כפר ויתקין
פלדי
04/02/2020
כפר ויתקין
אילן לבקוביץ
17/02/2020
דור
kabizon
17/02/2020
נס ציונה
מירו
20/02/2020
כפר סבא
יוסי-אר
20/02/2020
ראשון לציון
  

כדי להירשם לטיול יש תחילה להירשם לאתר
הטיול מלא - אי אפשר להירשם. פותח הטיול יכול לבצע הוספה של רוכבדיבורים:
ג׳ק, פתח-תקוה : 15/01/2020

אני בסינגפור

      

תחזית
תחזית כאן 11
הש. המטאורולוגי
תחזית וולאה
Israel Weather

טיולילה
חישוב ליל לבנה

הדרך
אתר קקל
מפות משהח
עמוד ענן

 
תנאי שימוש באתר | הצהרת פרטיות | צור קשר