סובב גן לאומי שמורת הר הכרמל
הוא טיול שמתחיל מחוף נווה ים עתלית , עולים ליער עופר שבילי רון
משם מטפסים על שביל נחל מערות לדליית אל כרמל
יורדים בכביש לכוון מחלף אליקים ונכנסים לדרך נוף כרמל
משם לעוספייה , נחל אורן , למעיין עין אלון לטבילה במעיין .
עין אלון הוא בעצם קבוצת נביעות. שתי הנביעות המרכזיות מכוסות במבני בטון המזרימים את המים לצינורות. ליד אחת הנביעות נמצא בית משאבה נטוש שהוקם בתקופת המנדט הבריטי על ידי משפחת קרמאן מחיפה, לצורך מפעל הטבק שפעל ב"דמון". המערכת סיפקה מים גם לבית הכלא.
משם לחניון האגם וירידה בכביש 721 לצומת אורן
משם המשך הדרך בכביש לעתלית חזרה לנווה ים לטבילה הים
טיול מעגלי לחשמלי בלבד
דרגת קושי פיזי בינוני
דרגת קושי טכנית בינונית בשביל נחל מערות
מרחק 63 קמ
עליות 1100+ מטר
ירידות 1236 מטר
מפת הטיול
נוהלי רכיבה
1. נא להגיע עם אופניים תקינים חובה .
2. נא להגיע בבריאות טובה.
3. אם יש לך בבית חולה קורונה מאומת - אל תגיע לטיול !!!!
חייבים לעצור בכל צומת במהלך הטיול - אין להתקדם ללא אישור של המוביל.
4. אפשר לעבור את מוביל הטיול בתנאי שיש לך מכשיר ניווט עובד עם המסלול העדכני .
5. נוהל עצירה כל 5 ק"מ עצירה לאיסוף הקבוצה ,
6. אין לעזוב את הקבוצה ללא ידיעת המוביל .
7. אם אתה רץ קדימה ואתה בסטיה מהמסלול תעצור מיד ותחכה להוראות מהמוביל
8 קצב רכיבה בקבוצה חשמלית הוא 17 -18 קמ"ש ממוצע
תודה על שיתוף הפעולה
הבהרה:
רוכב המצטרף לטיול מצהיר כי הינו רוכב מנוסה ברכיבת שטח, מכיר את סוג המסלול של טיול זה, רכב בעבר במסלולים באותה דרגת קושי למסלול טיול זה, מודע לסיכונים הכרוכים ברכיבת אופניים בכלל וברכיבת שטח בפרט, ודואג לכך שבעת הרכיבה הוא יהיה במצב גופני המאפשר רכיבה, מצויד בכל הציוד הנדרש, כשהציוד והאופניים במצב תקין. כל רוכב המצטרף לטיול עושה זאת על אחריותו הבלעדית, כשהוא מודע לכל הסיכונים אליהם הוא חושף את עצמו בהצטרפו לטיול, ולא מסתמך עלי בכל אופן שהוא בכל הנוגע לרכיבה בטיול. לא תהיה לי כל אחריות כלפי אף רוכב אחר לכל נזק אם חלילה יגרם לו בטיול, בגוף או ברכוש, ואין לראות בניסיוני או במקצועיותי ברכיבת אופניים כמטילים עלי אחריות כלשהי קפטן אבי מור